Позначення ярликів та бірок на одязі

Позначення ярликів та бірок на одязі

Щоб улюблені предмети одягу як можна довше не втрачали своєї яскравості і новизни їм потрібен правильний догляд. Етикетки, пришиті до внутрішньої сторони одягу, підкажуть, як прати і сушити річ так, щоб не зіпсувати її.

На бирках, пришитих до одягу, зазвичай нанесено декілька стандартних (вважаються міжнародним стандартом) позначень, які регулюють сушіння, прання, прасування та хімічну чистку речі.

Розшифровка цих позначень не складна. Один раз ознайомившись з нею, ви назавжди запам’ятаєте значення символів на етикетці і будете правильно доглядати за одягом.

Прання

Прання на етикетках на одязі позначається у вигляді миски з водою. Якщо він з опущеною у нього рукою – дозволяється тільки ручне прання. Якщо крім хвилі, що позначає воду в тазику намальовані точки, це позначає температуру, при якій потрібно прати виріб. Одна точка – тридцять градусів, три крапки – п’ятдесят. Лінія під тазиком говорить про те, що виробу потрібно делікатне прання.

Сушка

Процес сушіння виробів позначається квадратом. Порожній квадрат говорить про те, що виріб можна сушити без обмежень. Квадрат з вписаном в нього колом означає можливість віджимати річ у пральній машинці.

Квадрат з колом всередині і точкою стосується сушіння в сушильному барабані. Одна точка говорить про мінімальні показники температури, три – дозволяє сушити на максимумі.

Чищення та відбілювання

Позначаються ці види догляду окружністю і трикутником. Окружність означає хімічну чистку. Порожня коло допускає всі види чищення, окружність з літерами P,F, A означає допустимість чищення з розчинниками або вуглеводнями.

Трикутник (порожній) означає можливість відбілювання вироби, трикутник з двома рисками в ньому допускає відбілювання речовинами без хлору.

Прасування

Зображення праски з ручкою говорить про відсутність обмежень по прасування. Праска з закресленим відпарюванням – відпарювати річ не можна. Праска з точками всередині – означає температуру прасування. Одна крапка – не вище ста градусів, три крапки – вище двохсот.

Якщо будь-який із знаків по догляду закреслено двома лініями хрест на хрест – це означає, що дія, зазначена таким знаком (прання, відбілювання, сушка) по догляду за виробом заборонена.

Кожен виробник, піклуючись про якість своїх виробів, супроводжує їх вшитими бирками, що містять інформацію по догляду за ними. Випускаються такі значки по догляду на замовлення, оскільки їх «зміст» залежить від складу тканини, що визначає дії володільця речей в їх відношенні. Висушивши в барабані той виріб, який для цього не призначений із-за того, що на ньому не було бирки зі значками по догляду, покупець навряд чи знову зверне увагу на річ виробника, який забов нанести символи інфографіки (так називають символи щодо догляду) на вироблені речі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *